INSTRUCTORS:
Malwina Bakalarska
Komunikacja międzykulturowa i organizacja pracy w środowiskach wielokulturowychSzkolenie ma umożliwić uczestnikom świadome poruszanie się po zagadnieniach wielokulturowości w praktyce. Treści programowe opracowane zostały w sposób kompleksowy – od podstaw komunikacji interpersonalnej, poprzez wskazanie na istotne elementy obyczajowości kulturowej wybranych regionów świata, które wpływają na sposoby wyrażania się (np. w sposób bezpośredni lub zaowalowany, ekspresyjnie bądź z użyciem powściągliwych zwrotów, ceremonialne albo nisko-kontekstowo) aż po charakterystykę stylów negocjacyjnych preferowanych w danych kręgach kulturowych. Szkolenie polecane jest osobom zaczynającym pracę w środowisku międzynarodowym lub praktykom chcącym uporządkować dotychczasową wiedzę i doświadczenie. Treści szkoleniowe oparte są na perspektywie porównawczej, co pozwoli w szybszy sposób zaaplikować pozyskane narzędzia w praktyce.
Obszar tematyczny:
- Wstęp do komunikacji międzykulturowej
- Normy, wartości, światopogląd, religie – przegląd podstawowych założeń w poszczególnych kręgach kulturowych
- Stereotypy, kalki i ich przezwyciężanie
- Polacy oczami innych kultur
- Słowa, które budują, czyli siła komunikacji werbalnej
- Gesty, które gubią, czyli siła oddziaływania komunikacji niewerbalnej
- Standardy zdalnej komunikacji międzykulturowej (telefon, e-mail, komunikatory internetowe) w odniesieniu do hierarchii, płci i pozycji zawodowo-społecznej zagranicznych partnerów, współpracowników i kontrahentów
- Style negocjacji na wybranych przykładach kultur organizacyjnych: narodowych, transnarodowych i branżowych – analiza studium przypadku
Szczegółowy harmonogram zostanie przesłany drogą mailową, co najmniej 7 dni przed planowanym rozpoczęciem zajęć.
Prelekcja, ćwiczenia praktyczne, analiza materiałów foto i video.
Wykładowcy z wieloletnim stażem pracy w Polskiej Służbie Zagranicznej zobrazują zajęcia przykładami z własnego doświadczenia.
Każdy z uczestników otrzyma numerowany certyfikat poświadczający udział w kursie.
Koszt uczestnictwa w szkoleniu online wynosi 790 zł brutto.
W cenie m.in.:
- materiały szkoleniowe i edukacyjne
- certyfikaty i zaświadczenia
Tylko wniesienie opłaty jest gwarancją miejsca na szkoleniu.
Dane do przelewu:
Europejska Akademia Dyplomacji
nr rachunku: 48 1050 1025 1000 0090 8039 4944
tytuł: „Nazwa szkolenia, data szkolenia – imię i nazwisko”
Szkolenie odbywa się w formule online. Dostępne jest również stacjonarne szkolenie otwarte.
Przewidujemy również możliwość przeprowadzenia szkolenia zamkniętego w formie stacjonarnej na zamówienie – w siedzibie Zamawiającego lub miejscu przez niego wyznaczonym.
W kwestii faktur prosimy kontaktować się z nami na faktury@diplomats.pl
Dla administracji publicznej przewidzieliśmy specjalną procedurę płatności. Prosimy o zarejestrowanie się online, a następnie o wypełnienie FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY EAD (DO POBRANIA TUTAJ) i przesłanie skanem na mail szkolenia@bckp.pracujenadtym.pl. Stanowi to gwarancję miejsca w grupie, jak również możliwość płatności po szkoleniu.
Europejska Akademia Dyplomacji jest członkiem światowego stowarzyszenia akademii dyplomatycznych IFDT (The International Forum on Diplomatic Training), dzięki czemu jesteśmy w stanie wprowadzać wszystkie najnowsze rozwiązania i śledzić trendy globalne, tak by nasi kursanci wynieśli od nas wiedzę, doświadczenie i nabyli niezbędnych umiejętności.
