2022 Alumni of the Year Award

18 listopada 2022 roku odbyła się doroczna ceremonia ukończenia Akademii Młodych Dyplomatów. W ramach edycji 2021–2022, zorganizowanej podczas prestiżowego wydarzenia Warsaw Security Forum 2022, Europejska Akademia Dyplomacji wyróżniła jedną z absolwentek coroczną nagrodą Alumni of the Year. Laureatką została Sophia Renteria, która odebrała nagrodę z rąk założycielki i przewodniczącej Europejskiej Akademii Dyplomacji, Katarzyny Pisarskiej.

Nagroda Alumni of the Year została ustanowiona, aby uhonorować wybitne osiągnięcia absolwentów Europejskiej Akademii Dyplomacji, pochodzących z ponad 60 krajów. Laureaci wybierani są na podstawie swoich osiągnięć w dziedzinie dyplomacji, stosunków międzynarodowych, przedsiębiorczości społecznej oraz aktywizmu obywatelskiego. W swojej działalności powinni oni odzwierciedlać wartości Europejskiej Akademii Dyplomacji: Szacunek i Dialog, Współodpowiedzialność, Wzmacnianie oraz Etyczne Zaangażowanie.

Sophia Renteria, absolwentka 14. edycji Akademii Młodych Dyplomatów, posiada wykształcenie w zakresie ekonomii międzynarodowej i języków obcych, jednak w swojej karierze skupiła się przede wszystkim na startupach i innowacjach. Początkowo działała w sektorze publicznym, wspierając polski ekosystem innowacji podczas pracy w Polish Development Fund. Następnie przeszła do sektora prywatnego, dołączając do startupu medyczno-technologicznego upmedic jako COO, gdzie odpowiadała za działalność biznesową firmy.

Ponadto angażuje się w mentoring startupów z różnych branż. Jest także laureatką oraz jurorką wielu polskich i międzynarodowych konkursów pitchingowych i konkursów na pomysły biznesowe, a także absolwentką renomowanych programów akceleracyjnych dla startupów.

#AYD #AlumniOfTheYear #FutureLeaders

Galeria