Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja do Akademii Młodych Dyplomatów 2027 – 23. edycji programu.
Akademia Młodych Dyplomatów to wiodąca inicjatywa podyplomowa skierowana do osób pragnących rozpocząć karierę w dyplomacji, administracji publicznej i na stanowiskach kierowniczych o zasięgu międzynarodowym. Program realizowany jest w elastycznym, rocznym formacie hybrydowym, łączącym naukę online z sesjami stacjonarnymi w Warszawie, i oferuje ponad 140 godzin praktycznego, opartego na umiejętnościach szkolenia dyplomatycznego.
Uczestnicy biorą udział w wizytach studyjnych w organizacjach międzynarodowych i ambasadach, uczestniczą w interaktywnych warsztatach oraz rozwijają kompetencje przywódcze niezbędne do pracy w sprawach globalnych. Program skupia zróżnicowaną międzynarodową grupę i sprzyja nawiązywaniu trwałych kontaktów zawodowych w ramach silnej globalnej sieci ponad 3000 absolwentów reprezentujących ponad 60 krajów.
22. edycja Akademii Młodych Dyplomatów zgromadziła 70 uczestników z 31 krajów z całego świata, potwierdzając prawdziwie globalny charakter programu. Podczas gdy 30% uczestników pochodziło z Polski, 70% reprezentowało kraje z Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej. Edycja ta odzwierciedlała również silną równowagę płci, z 60% kobiet i 40% mężczyzn wśród uczestników.
Po ukończeniu programu absolwenci otrzymują dyplom Executive Diploma in the Art of Diplomacy, który stanowi uznanie ich zaangażowania i osiągnięć w ciągu całego roku.


