Szkolenie jest adresowane do przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za lokalny rozwój gospodarczy (jednostki samorządu lokalnego, agencje rozwoju regionalnego, centra przedsiębiorczości, podmioty zarządzające parkami przemysłowymi i technologicznymi, przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą z firmami z Azji Dalekowschodniej).
Uczestnicy szkolenia posiądą wiedzę z zakresu rozumienia procesu podejmowania decyzji inwestycyjnych przez inwestorów zagranicznych. W oparciu o praktyczne i konkretne przykłady przedstawione zostaną etapy podejmowania decyzji lokalizacyjnych przez zagraniczne koncerny i przedsiębiorstwa. Ponadto uczestnicy szkolenia uzyskają wiedzę w zakresie możliwości skutecznej współpracy z potencjalnymi inwestorami planującymi lokalizację inwestycji w gminach. Przedmiotem szkolenia będą również różnice kulturowe w obsłudze inwestycji z Azji oraz specyfika współpracy z firmami z Dalekiego Wschodu a także negocjacje.
Program:
Program szkolenia zawiera następujące elementy:
- Pozyskiwanie i obsługa inwestora chińskiego – różnice kulturowe
- Spotkanie biznesowe – savoir-vivre, protokół dyplomatyczny
- Negocjacje z uwzględnieniem różnic kulturowych
- Japońska odmienność
- Indochiny – specyfika regionu
Uczestnicy otrzymają pakiet materiałów szkoleniowych w formie papierowej oraz certyfikat poświadczający udział w szkoleniu.