INSTRUCTORS:
Malwina Bakalarska
Komunikacja międzykulturowa i organizacja pracy w środowiskach wielokulturowychW dobie globalnych korporacji może się wydawać, że wystarczy znać język angielski, żeby sprawnie pracować z partnerami z różnych zakątków świata. W praktyce jednk spotykamy odmienne style pracy, zróżnicowaną organizację czasu czy nieoczywiste sposoby ustalania hierarchii pracowniczej. Także podczas wizyt studyjnych, delegacji lub konferencji odczuwamy, że etykieta towarzyska spotkanych osób odbiega od tej w jakiej zostaliśmy wychowani.
Szkolenie to pomoże uczestnikom poznać i zrozumieć istotne elementy obyczajowości kulturowej wybranych krajów europejskich, arabskich i azjatyckich w kontekście międzynarodowych spotkań, podczas przyjmowania zagranicznych gości lub wyjazdów służbowych.
Szkolenie polecane jest osobom zaczynającym pracę w środowisku międzynarodowym lub praktykom chcącym uporządkować dotychczasową wiedzę i doświadczenie.
Obszar tematyczny:
- Wprowadzenie do różnic i wymiarów kulturowych (etnocentryzm a stereotypy; wysoki i niski kontekst w komunikacji ; ceremonialność, hierarchia i kolektywizm w zachowaniu)
- Etykieta spotkań służbowych z różnicami regionalnymi (powitania; prezentacja uczestników spotkania; wymiana wizytówek; wymiana upominków, small talk, usadzenie gości)
- Dress code odpowiedni do okazji, dopasowany do lokalnej obyczajowości
- Savoir – vivre przy stole w kulturach wysoko-kontekstowych
- Przygotowanie wnętrz biurowych na przyjazd gości z krajów muzułmańskich
- Organizacja i planowanie pracy z uwzględnieniem kalendarzy pozaeuropejskich świąt
- Pytania i odpowiedzi w odniesieniu do praktycznych sytuacji zawodowych
Szczegółowy harmonogram zostanie przesłany drogą mailową, co najmniej 7 dni przed planowanym rozpoczęciem zajęć.
Prelekcja, ćwiczenia praktyczne, analiza materiałów foto i video.
Wykładowcy z wieloletnim stażem pracy w Polskiej Służbie Zagranicznej zobrazują zajęcia przykładami z własnego doświadczenia.
Każdy z uczestników otrzyma numerowany certyfikat poświadczający udział w kursie.
Koszt uczestnictwa w szkoleniu online wynosi 790 zł brutto.
W cenie m.in.:
- materiały szkoleniowe i edukacyjne
- certyfikaty i zaświadczenia
Tylko wniesienie opłaty jest gwarancją miejsca na szkoleniu.
Dane do przelewu:
Europejska Akademia Dyplomacji
nr rachunku: 48 1050 1025 1000 0090 8039 4944
tytuł: „Nazwa szkolenia, data szkolenia – imię i nazwisko”
Szkolenie odbywa się w formule online. Dostępne jest również stacjonarne szkolenie otwarte.
Przewidujemy również możliwość przeprowadzenia szkolenia zamkniętego w formie stacjonarnej na zamówienie – w siedzibie Zamawiającego lub miejscu przez niego wyznaczonym.
W kwestii faktur prosimy kontaktować się z nami na faktury@diplomats.pl
Dla administracji publicznej przewidzieliśmy specjalną procedurę płatności. Prosimy o zarejestrowanie się online, a następnie o wypełnienie FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY EAD (DO POBRANIA TUTAJ) i przesłanie skanem na mail szkolenia@bckp.pracujenadtym.pl. Stanowi to gwarancję miejsca w grupie, jak również możliwość płatności po szkoleniu.
Europejska Akademia Dyplomacji jest członkiem światowego stowarzyszenia akademii dyplomatycznych IFDT (The International Forum on Diplomatic Training), dzięki czemu jesteśmy w stanie wprowadzać wszystkie najnowsze rozwiązania i śledzić trendy globalne, tak by nasi kursanci wynieśli od nas wiedzę, doświadczenie i nabyli niezbędnych umiejętności.
