Protokół Dyplomatyczny

Protokół Dyplomatyczny

Kurs jest skierowany do osób chcących zdobyć ekspercką wiedzę z zakresu protokołu dyplomatycznego i savoir vivre'u.

REGULAMIN

START:
Maj 18, 2017
DURATION:
2 dni

INSTRUCTORS:

Hanna Suchocka
Premier RP (1992 - 1993), Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej (2001 - 2013)
Jan Wojciech Piekarski
Head of the the Council of Ambassadors
Grzegorz Chmielewski
Diplomatic conferences and visits organization trainer.
Adam Jarczyński
Savoir-vivre and etiquette trainer.
Bogumiła Więcław
Protokół dyplomatyczny

UWAGA

Szanowni Państwo, nabór na szkolenie w dniach 27-28 kwietnia został zakończony. Obecnie rejestrujemy tylko na listę rezerwową.

Wszystkich zainteresowanych informujemy że rozpoczęliśmy rekrutację na MAJOWĄ edycję szkolenia Protokół dyplomatyczny. Szkolenie jest planowane na 18-19 maja 2017 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertę szkolenia: Profesjonalny sekretariat z elementami protokołu.

Protokół Dyplomatyczny

Kurs jest skierowany do osób chcących zdobyć solidną wiedzę z zakresu protokołu dyplomatycznego i savoir vivre’u. Podczas szkolenia są omawiane najważniejsze zagadnienia niezbędne do prawidłowego reprezentowania swojej instytucji na arenie międzynarodowej.

Uczestnicy poznają reguły rządzące protokołem dyplomatycznym, dzięki czemu łatwiej będą mogli dostosować jego zasady do sytuacji w jakiej się znajdą. Dzięki szkoleniu uczestnicy dowiedzą się jakich błędów unikać, oraz jak z błędami sobie radzić. Prawidłowe zorganizowanie spotkania z przedstawicielami obcych władz może zaowocować korzystna współpracą.

Dwudniowe szkolenie dedykowane jest przede wszystkim pracownikom administracji publicznej, samorządowej, przedstawicielom sektora prywatnego współpracujących z władzami innych Państw oraz studentom wiążącym swoją przyszłość z pracą w polskiej służbie zagranicznej .

Program:

Program kursu został przygotowany przez najwybitniejsze polskie autorytety z zakresu protokołu dyplomatycznego i obejmuje następujące zagadnienia:

 • Wprowadzenie do dyplomacji, protokół dyplomatyczny – ogólne zasady z uwzględnieniem specyfiki UE, precedencja i tytulatura, etykieta flagowa, hierarchia stanowisk

 • Różnice kulturowe w protokole dyplomatycznym

 • Organizacja wizyt zagranicznych – ceremonialnych, oficjalnych i roboczych

 • Organizacja przyjęć, spotkań i konferencji, usadzanie gości, planowanie wizyt, etykieta zaproszeń

 • Etykieta: formy grzecznościowe, dress code, powitania, small talk, savoir vivre przy stole, bilety wizytowe

 • Etykieta korespondencji urzędniczej

 • Przyjęcie bufetowe, połączone z praktycznym wykorzystaniem etykiety stołu

Pokazowe przyjęcie bufetowe pozwala lepiej przyswoić wiedzę dotyczącą eleganckiej konsumpcji potraw oraz jest ciekawym i miłym akcentem integrującym uczestników szkolenia.

Zajęcia będą prowadzone w formie wykładów, warsztatów oraz zajęć praktycznych. Wykładowcy z wieloletnim stażem pracy w Polskiej służbie zagranicznej zobrazują zajęcia przykładami z własnego doświadczenia  Łącznie 16 godzin szkoleniowych. Uczestnicy otrzymają pakiet materiałów szkoleniowych w formie papierowej i elektronicznej oraz materiały piśmiennicze. Uczestnicy kursu będą mieli okazję przetestować w praktyce swoją wiedzę poprzez udział w specjalnie dla nich przygotowanym pokazowym przyjęciu bufetowym (obiadowym) składającym się z różnego rodzaju potraw. Każdy z uczestników otrzyma numerowany certyfikat poświadczający udział w kursie.

Zapewniamy:

 • materiały szkoleniowe i edukacyjne

 • lunch (pierwszego dnia)

 • przyjęcie bufetowe (drugiego dnia)

 • certyfikaty i zaświadczenia

Koszt udziału w szkoleniu:

890,00* brutto

*Cena dla uczestników wcześniejszych szkoleń Europejskiej Akademii Dyplomacji, po uwzględnieniu rabatu wynosi 800 zł brutto.

Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące szkolenia udziela Pan Bartosz Grzeszczuk, tel. 22 378 11 97, email: bgrzeszczuk[at]diplomats.pl

Protokół Dyplomatyczny, 

 Protokół Dyplomatyczny, Protokół Dyplomatyczny,

Szkolenia dla firm

Oferta indywidualnie zaprojektowanych szkoleń, cykli szkoleniowy i usług doradczych przeznaczonych dla biznesu i instytucji publicznych.