INSTRUCTORS:
Address
Online View mapRóżnice kulturowe w kontaktach międzynarodowych
Świat pędzi naprzód w oszałamiającym tempie, coraz bardziej przypominając globalną wioskę. Dziś niczym dziwnym nie jest utrzymywanie stałych kontaktów prywatnych i biznesowych z osobami z różnych krańców świata, pochodzących z innych krajów i kultur. Czy jednak w dobie postępującej globalizacji różnice kulturowe mają jeszcze jakiekolwiek znaczenie?
Praktyka dowodzi, że tak. Znajomość podłoża kulturowego naszych partnerów pozwala działać o wiele efektywniej, a różnorodność kulturowa może być z powodzeniem wykorzystana jako dodatkowa wartość zamiast stawać się przeszkodą w osiągnięciu wyznaczonych celów. Niebagatelne znaczenie ma również poznanie własnych uwarunkowań kulturowych i ich wpływu na postrzeganie przez nas świata.
Szkolenie dedykowane jest wszystkim zainteresowanym tematyką; pracownikom administracji publicznej, samorządowej, przedstawicielom sektora prywatnego, współpracującym z zagranicznymi partnerami, pracownikom firm międzynarodowych i wszystkim tym, którzy w życiu prywatnym lub zawodowym stykają się z przedstawicielami innych kultur. Dzięki uczestnictwu w szkoleniu uczestnicy zrozumieją wpływ różnic kulturowych na kontakty z zagranicznymi partnerami/klientami oraz poznają sposoby efektywnego radzenia sobie z odmiennymi sposobami pracy, realizacji projektów i komunikacji biznesowej.
Program kursu obejmuje następujące zagadnienia:
- Wprowadzenie do różnic kulturowych w biznesie. Wyzwania w kontaktach międzykulturowych firmy.
- Pozawerbalne porozumiewanie się – różnice w gestach, przestrzeni osobistej, roli ciszy, kontakcie wzrokowym.
- Różne normy i wartości – wymiary kulturowe i ich wpływ na komunikację bezpośrednią i wirtualną w pracy z zagranicznymi klientami i współpracownikami.
- Praca w zespole międzykulturowym
- Stereotypy i ich wpływ na kontakt międzykulturowy.
Szkolenie zaczyna się o 9:00, a kończy ok. 15:00. Szczegółowy harmonogram zostanie przesłany drogą mailową po zarejestrowaniu się na szkolenie.
-
Ćwiczenia
-
Dyskusje
-
Studia przypadku
-
Symulacje
-
Prezentacja uczestnicząca
-
Quizy
-
Materiały audiowizualne
Rozwinięcie przez uczestników kompetencji międzykulturowych rozumianych jako:
-
wiedza dotycząca własnych uwarunkowań kulturowych i ich wpływu na percepcję świata oraz tego, jak różnice kulturowe warunkują przebieg komunikacji biznesowej;
-
umiejętności:
– dostosowania swojego zachowania do kontekstu kulturowego klienta i radzenia sobie w sytuacjach niejednoznacznych,
– komunikacji zgodnie z obowiązującym w danej kulturze kodem komunikacyjnym – werbalnie, pozawerbalnie i wirtualnie;
-
postawa otwartości wobec innych kultur i postrzegania różnorodności jako zasobu.
Marta Brzezińska-Hubert
Pasjonuje mnie edukacja międzykulturowa, mobilność edukacyjna i różne koncepcje uczenia się – zarówno w teorii, jak i w praktyce. W pracy trenerskiej ważna jest dla mnie różnorodność, twórczość, koncentracja na potrzebach i potencjale grupy. Posiadam bogate doświadczenie edukacji i pracy w różnych kulturach, w tym pracy z migrantami. Jestem absolwentką Centre for Social Studies Instytutu Filozofii i Socjologii PAN i Lancaster University oraz stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończyłam Szkołę Trenerów Biznesu House of Skills oraz Training of Trainers for European Youth in Action Projects. Od 2005 roku przeprowadziłam ponad 200 szkoleń i warsztatów współpracując m.in. z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, Europejską Akademią Dyplomacji, Humanity in Action oraz z licznymi organizacjami i instytucjami w Polsce i zagranicą. Współtworzyłam i redagowałam wiele publikacji z zakresu edukacji międzykulturowej i pozaformalnej. Podobnie jak Jon Kabat– Zinn wierzę, że „nie możesz zatrzymać fal, ale możesz nauczyć się na nich surfować”.
Każdy z uczestników otrzyma numerowany certyfikat, poświadczający udział w kursie.
Obowiązują zapisy online. Formularz dostępny TUTAJ.
Koszt uczestnictwa w szkoleniu online wynosi 590 złotych + 23% VAT = 725,7 zł.
W cenie m.in.:
- materiały szkoleniowe i edukacyjne
- certyfikaty i zaświadczenia
Tylko wniesienie opłaty jest gwarancją miejsca na szkoleniu.
Dane do przelewu:
Europejska Akademia Dyplomacji
nr rachunku: 48 1050 1025 1000 0090 8039 4944
tytuł: „Nazwa szkolenia, data szkolenia – imię i nazwisko”
W kwestii faktur prosimy kontaktować się z nami na faktury@diplomats.pl
Dla administracji publicznej przewidzieliśmy specjalną procedurę płatności. Prosimy o zarejestrowanie się online, a następnie o wypełnienie formularza zgłoszeniowego EAD i przesłanie skanem na mail szkolenia@diplomats.pl. Stanowi to gwarancję miejsca w grupie.
